Intézményünk, a hatályos jogszabályoknak megfelelően, a szociális igazgatásról és szociális ellátásokról szóló 1993. évi III. törvény, a személyes gondoskodást nyújtó szociális ellátások igénybevételéről szóló 9/1999.(XI.24.) SzCsM rendelet, a fogyatékos személyek alapvizsgálatáról, a rehabilitációs alkalmassági vizsgálatról, továbbá a szociális intézményekben ellátott személyek állapotának felülvizsgálatáról szóló 92/2008.(IV.23.) Korm. rendelet szerint folytatja a felvételi eljárást.
Az intézményi szolgáltatás igénybevétele önkéntes, az ellátást igénylő, illetve törvényes képviselője szóbeli, vagy írásbeli kérelmére történik. A kérelem előterjesztésekor mellékelni kell a fogyatékosságot igazoló dokumentumokat, igénybevevő orvosi igazolását és a szakorvosának, kezelőorvosának a szakvéleményét is.
Az azonosításhoz szükséges, érvényes iratok fénymásolatát (személyi igazolvány, lakcímet igazoló hatósági igazolvány, TAJ kártya, adókártya). Gondnokság esetén a gondnokkijelölő határozat másolatát.
A kérelemhez csatolni kell a jövedelem és (117/B. § szerinti vállalás kivételével) vagyonnyilatkozatot.
Előgondozás:
Az előgondozást végző személy tájékozódik az ellátást igénybevevő életkörülményeiről, egészségi állapotáról, szociális helyzetéről. Előgondozás során az igénylőt tájékoztatjuk a támogatott lakhatási szolgáltatás feltételeiről és az általunk nyújtott szolgáltatásokról. Lehetőséget biztosítunk intézményi látogatásra.
A fogyatékos személyek támogatott lakhatásának a feltétele az alapvizsgálat és a komplex szükségletfelmérés elvégzése.
A komplex szükségletfelmérés és a fogyatékos személyek alapvizsgálatának az eredménye alapján biztosítható a támogatott lakhatási szolgáltatás.
A TL-be költöző leendő lakóval vagy törvényes képviselőjével az intézmény vezetője Megállapodást köt.
A Megállapodás tartalmazza:
az ellátás kezdetének időpontját,
az intézményi ellátás időtartamát (a határozott vagy határozatlan időtartam megjelölését),
az igénybevevő számára nyújtott szolgáltatások tartalmát, így támogatott lakhatás esetében a komplex szükségletfelmérés alapján, az erre vonatkozó igény esetén:
a felügyeletet,
az étkeztetést,
a gondozást,
a készségfejlesztést,
a tanácsadást,
a pedagógiai segítségnyújtást,
gyógypedagógiai segítségnyújtást,
a szállítást,
a háztartási vagy háztartást pótló segítségnyújtást